M120A-M12CI-N-S - BETA SENSORIK United States
Description: Magnetic sensor Namur in all-metal design with M12 plug connection Operating distance: 120 mm on magnet M 4.0 EU-type examination certificate: TÜV 18 ATEX 197020 X Operating voltage: 8.2 V DC Switching frequency: 3000 Hz Connection: M12 plug, 3-pin